Над 60 деца са напуснали Основно училище "Отец Паисий" в Русе заради извършвания ремонт на сградата.
За това алармира общинският съветник Алисе Муртезова.
Родителите били първоначално уведомени, че само учениците от V до VII клас ще бъдат преместени. Строителният надзор по проекта обаче изискал цялата сградата да бъде освободена.
Според Муртезова родителите са били уведомени за това едва две седмици преди началото на учебната година. Тогава започнало да се търсят и варианти за преместването на учениците, което пък довело до напрежение сред родителите.
РЕКЛАМА
Положени са усилия поне малките деца да останат в сградата на училището. Оказало се обаче, че другите институции са спрели подобна мярка, тъй като това би било противоречие със Закона за териториалното и селищно устройство.
Заместник-кметът Енчо Енчев увери, че почти всеки ден специалисти от Общината са на терен, за да проследяват ремонтните дейности.
От Общината обмислят подкрепа на училище "Отец Паисий" и на приемащите образователни институции като компенсация за причиненото неудобство. Администрацията обяснява забавянето на дейностите с тромави съгласувателни процедури по проекта с други държавни институции.
Вижте повече по темата във видеото.